למחלות העור יש הרבה שמות פסוריאז, אטופיק דרמטיטיס וויטיליגו, אבל פתרון אחד!

פסוריאזיס, אקזמה, ווטיליגו, אטופיק דרמטיטיס – אם כל אלו לא אומרים לכם דבר אל תמשיכו לקרוא אם כן, נשמח לבשר לכם על פתרון נגיש ופשוט למכאובים והקושי.

מחלות העור שונות זו מזו, בצורות שהן מופיעות והסיבות שבגללן הן קורות (רובם בעלות אופי גנטי), אבל המשותף לכל מחלות העור – פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס ווטיליגו ועוד – הוא חווית הסבל הנוראית, גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית. חוץ מתופעות הגרד והאי נוחות שממנה סובלים הלוקים במחלה  (שרובם אינן ניתנות לריפוי), גם המחיר החברתי שמשלמים הלוקים במחלות עור הוא גבוה ולכן הטיפול בהם חשוב, בגלל שהוא משפר את איכות החיים של המטופל.

המחלות הנפוצות ביותר

המחלה הנפוצה ביותר והמוכרת ביותר לציבור היא פסוריאזיס, מחלה גנטית הנגרמת כתוצאה מכך שמערכת החיסון בגוף תוקפת תאים בגוף עצמו, בעקבות זאת שהיא מזהה אותם כמעין פטריה וכתוצאה מכך היא מתחילה לייצר תאי עור חדשים בקצב מוגבר.

את מחלת האסטמה של העור, או בשמה היותר מוכר אטופיק דרמטיטיס, שמופיעה במעל 10% מהילדים ברחבי העולם, הגורם למחלה אינו ידוע, אבל כנראה הוא מגיע כתוצאה מחדירה של חומרים חיצונים לעור הגוף ופעילות מוגברת של מערכת החיסון כנגדו.

למרות שמחלת ויטיליגו, היא מחלה שלא פוגעת במספרים גדולים בקרב האוכלוסייה, התסמינים הייחודיים שלה, הפיכת חלקים בעור ללבן בוהק, מה שהופך את החולים בה למאוד בולטים במרחב הציבורי ולסבל נפשי ונידוי חברתי לסובלים ממנה.

בקרב הורים לילדים שחולים במחלת עור קיים חשש מאוד גדול להשפעה על מעמדו החברתי של הילד ועל ההשפעה השלילית על חייו מעבר למחלת העור שממנה הוא סובל.  תופעות לוואי נוספות מהם סובלים הלוקים במחלה: תופעות גרד, קשיים בשינה, חוסר יכולת לבצע פעילות גופנית, בעיות קשב וריכוז,דיכאון וחרדה.

אך נראה שיש פתרון – פוטותרפיה – טיפול בו חושפים את עור המטופל לקרני אור אולטרה סגול, המדמות את קרני השמש, בישראל מוערך מספר המטופלים בשיטה בין 140 ל-160 אלף, בגלל שיטת הטיפול הקלה, בסך הכל סדרת טיפולים קצרה, מספר פעמים בשבוע. בנוסף, בשנת 2011 אישר משרד בריאות את הכנסת טיפול הפוטותרפיה לסל הבריאות. בהתאם לשיקול דעת רפואי בהפנייה מרופא עור מומחה בקופת החולים.

אז מה היא בדיוק פוטותרפיה?

העור הוא כמו יצור חי הוא גדל כל הזמן, כאשר במקרה של מחלות עור הגוף מקבל פקודות לא תקינות/חוקיות בנוגע לייצור עור חדש, מה שגורם להופעות כתמים, קילופי וגרידים על העור. אחת מהשיטות למנוע את המחלה היא חשיפה לתאורה מיוחדת של אור UV-B או בשמה הידוע יותר "קרן אור אולטרה סגול" – שמדמה את האור היוצא מהשמש, אותה קרן אור שבגללה הסובלים ממחלות עור הולכים לים המלח שם קרן האור משפיעה בצורה הכי טובה ונקיה (ללא חשיפה לקרני אור אחרות שמזיקות) וגורמות למערכת העור להתאפס על עצמה.

היתרון הגדול בטיפול באמצעות מכשירי הפוטותרפיה שהמטופלים נחשפים רק לתאורת UV-B ולא לשאר מרכיבי אור שמש כגון  UVA ו-UVC – אינפרה אדומה וסגולה – וגם מבחינת היכולת לשלוט בכל שאר הצדדים של הטיפול, משך זמן החשיפה, כמות הפעמים ועוצמת התאורה.   

מדיקל פוטותרפיה

עד לאחרונה היה ניתן למצוא את המכשיר רק בבתי החולים, אך עקב העומס הגדול, מטופלים היו נאלצים להמתין תקופה ארוכה בין סדרת טיפולים אחת למשניה, מה שהפך את הטיפול למייאש, אבל בעיקר ללא יעיל.

מדיקל פוטותרפיה, שהקימו את המרפאה באישור וברישיון משרד הבריאות עם הסטנדרטים הגבוהים ביותר, בשיתוף פעולה מלא עם כל קופות החולים, מעניקות למטופלים הזכאים לכך את כל הטיפול ללא עלות כלל (טופס 17).

פרוטקול רפואי אישי
את הפרוטוקול הטיפולי מתאימים באופן מדויק לעורו הפגוע של המטופל, לרוב וכסדרת טיפולים – הטיפול נמשך בדרך כלל כחודשיים-שלושה, שבמהלכו מטופלים פעמיים-שלוש בשבוע. הטיפול בפוטותרפיה נחשב לבטוח, אבל חובה לנהוג בו בזהירות.

המכשור המתקדם
בסניפי מדיקל פוטותרפיה נמצאים המכשירים המובילים ביותר בשוק מטעם חברת Waldmann הגרמנית חברת בת של 'סימנס' העולמית – שמובילה בתחום המכשור הרפואי בעולם. ישנם כמה סוגי מכשירים שנעים בין טיפול גופני מלא, לבין כאלה המיועדים לטיפול באזורים מסוימים בגוף ובראש.

בגלל התמיכה ממשרד הבריאות לפי חוזה של משרד הבריאות אשר פורסם בפברואר 2011, טיפולי פוטותרפיה בישראל כלולים בסל הבריאות הציבורי עבור חולי פסוריאזיס, ווטיליגו, לימופה של העור, אטופיק דרמטיטיס, ומחלות עור נוספות, בהתאם לשיקול דעת רפואי, וזאת בהפניית רופא עור מומחה של קופת החולים – מכון מדיקל פוטותרפיה פועל באישור וברישיון משרד הבריאות, בהסכם ובמימון מלא מכל קופות החולים.

בגלל הליווי הרפואי הצמוד
במהלך הטיפול  יפגוש המטופל את הרופא אשר יבצע הבחנה נוספת, ובנוסף יבנה עבורו תוכנית מותאמת אישית. במהלך הטיפולים ילווה המטופל על ידי מנהל המרפאה אשר מופקד על תכנית הטיפול אותו מקבל הלקוח עד לשיפור וסיום הטיפול לשביעות רצון המטופל.

בגלל הקרבה לביתכם
הטיפול אפקטיבי ביותר כאשר מתמידים בו לפחות פעמיים או שלושה בשבוע, לכן בחרה 'מדיקל פוטותרפיה' להתפרס עם מספר מכונים ברחבי הארץ, על מנת להנגיש את הטיפול אל אזור מגורי המטופל ובכך להקל על תהליך הטיפול ולהפוך אותו נגיש וקרוב לבית, ובכך לשמור על שגרת החיים של המטופל. אנו מזמינים אותך להגיע ליעוץ בסניף הקרוב לביתכם:

  • רחוב ברוך 2,  ביתר עלית
  • רחוב ישעיהו 11  בני ברק
  • רחוב טרפון 17, מודיעין עילית

קבע/י טיפול עוד היום - זה חינם!

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *