טיפול פסוריאזיס בקרקפת ברמלה

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית אשר הסממן המובהק ביותר שלה הוא פליטת קשקשים מהעור. בשונה מהתקפת קשקשים שגרתית בקרקפת, פסוריאזיס יכולה לתקוף כל מקום בגוף, כולל את עור הברכיים והמרפקים. כאשר זה מתרחש בקרקפת כמות הקשקשים שנפלטת תהיה גדולה, אך ניתן לעצור את ההתקף כאשר אתם מצויים בו. פנו במהרה אל טיפול פסוריאזיס בקרקפת ברמלה לקבלת טיפול בהקרנת UV בשילוב פסוראלן (גלולות או משחה) או בלעדיו, בהתאם לדרך בה תקפה אתכם המחלה.

טיפול פסוריאזיס בדרך אלטרנטיבית – האמנם?

בישראל ישנם לא מעט חולי פסוריאזיס כולל ילדים ואפילו טף. בשל כך, נוסדה האגודה הישראלית לפסוריאזיס בה יכולים להיות חברים כל חולי הפסוריאזיס בישראל. האגודה מוציאה טיולים טיפוליים לים המלח, שם מתנסים בחשיפה לשמש ובטיפולי חומרים מן הטבע. הטיפולים מרגיעים את מוקדי הגירוד והקשקשים אולם אינם מהווים תחליף לטיפול רפואי במרפאת עור.

תסריטי טיפול אפשריים במרפאת עור – מהם?

  1. UVA + פסוראלן – בתסריט טיפול זה נחשף החולה לקרינת UV מסוג UVA, בתוספת גלולות פסוראלן או משחת פסוראלן בהתאם להחלטת הרופאים. התוצאה תהיה הרגעה של הגירוד הנוכחי. ייתכנו תופעות לוואי כמו בחילות מגלולת הפסוראלן.
  2. UVB – בתסריט טיפול זה נחשף החולה לקרינת UV מסוג UVB אשר אינה מצריכה מעורבות של טיפול תרופתי. הקרינה לבדה מיועדת למיגור התקפי פסוריאזיס באופן חד פעמי.

לצערנו, זו מחלה אוטואימונית ולכן לא נמצאה לה תרופת קבע. טיפול פסוריאזיס בקרקפת ברמלה מנחיל לכם מספר פתרונות בהקרנת UV אשר תפקידם לבטל את השפעת הגירוד הנוכחי ולהרגיע, בכך, את התפרצותהּ של המחלה באופן זמני.

גיליתם קשקשים על הקרקפת שלכם? בקשו מרופא העור הפנייה לבדיקות מעבדה בדחיפות

לא בכדי כשרופא עור רואה קשקשים על מטופל הוא מפנה לבדיקות. קשקשים עלולים להיות פסוריאזיס, ומזה הרופא חושש יותר מכל. אבל, ככל שמאבחנים את המחלה מוקדם יותר, כך הגוף מקבל את ההתפרצויות הבאות שלה בפחות רגישות וביתר חסינות, כפי שקורה בלא מעט מחלות. לכן, גילוי מוקדם הוא מעשה נבון וחכם לעומת מצב בו אינך יודע שאתה סובל מפסוריאזיס ואינך מטפל בנגע זה. אמנם זו מחלה אוטואימונית, אך מוטב לקבל טיפולים זמניים ולעכב אותה מאשר לסחוב אותה בלי ידיעה ולהביא את עורכם למצב מסוכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *