טיפול במחלת עור פסוריאזיס ברמלה

אם אתם סובלים מגירודים, וכתוצאה מהן יוצאות גבשושיות עור הנראות כמו קשקשים (לא רק בשיער אלא גם בברכיים ובמרפקים ואפילו מאחורי הציפורניים) מומלץ לגשת להיבדק. ייתכן כי בדיקות המעבדה יעלו כי יש לכפ פסוריאזיס. פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית אשר ניתנת לריפוי זמני של ההתקפות שלה. הריפוי מתבצע באמצעות קרינת UV אשר מחממת את העור ומשביתה את התקפת המחלה באופן זמני למשך מספר חודשים או שנים.

הפסוריאזיס כמחלה והשלכותיה

הפסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית קטלנית בשל כך שלא רק שהיא גורמ לגירודים, היא גורמת להתפוררות העור באזור בו גירד לכם. הדבר מתבטא בקשקשים בשיער, בנשירת עור מגרד בברך או במרפק, ואפילו מתחת לציפורן. פחות מ- 0.5% מאוכלוסיית העולם דווחה כחולה בפסוריאזיס קשה יותר מהרגיל, בו כל הגוף נעשה מחוספס עם עור לקראת נשירה. בישראל אין חולים שהגיעו לעוצמות כאלה, ועיקר הטיפול בהם מרוכז בהקרנות UV ובטיפולים אלטרנטיביים.

יש לכם מה לעשות בזירה האלטרנטיבית

היחשפו לשמש, סעו לים המלח, צרכו טיפולי שמנים מן הצומח. הדברים הללו אמורי להפחית בעומס הגירודים. ברם, בסופו של דבר, את הגירודים פותרים במרפאות עור. טיפול במחלת עור פסוריאזיס ברמלה שם קץ לגירוד העכשווי ועוצר את זליגת הקשקשים.

סוגי הטיפולים בפסוריאזיס ברמלה

אנו חושפים את האזור הנגוע לקרינת UV, כאשר אנו קובעים למטופל את שיטת הטיפול האולטימטיבית עבורו. ייתכן כי נחליט לחשוף אותו ל- UVA בשילוב גלולות פסוראלן או משחת פסוראלן למריחה על האזור הנגוע, וייתכן כי נחשוף אותו לקרינת UVB ללא פסוראלן או טיפול תרופתי אחר. הטיפולים ניתנים בסדרה ולא במפגש בודד, אך מעט מפגשים מספיקים בשביל להכריע את ההתקפה של המחלה ממנה אתם סובלים זה עתה.

אם יש לכם ילדים חולי פסוריאזיס הציעו להם מגוון ערוצים חברתיים לתמיכה וחיזוק

הפגישו אותם עם ילדים אחרים שלקו במחלה או רשמו אותם לאגודה הישראלית לפסוריאזיס, שם הם יוכלו להיחשף אל כמות גדולה יותר של חולים עמם הם יצאו למסעות בים המלח ויטופלו בטיפולים אלטרנטיביים עם בוץ, שמנים וחשיפה לשמש.

יש לכם שאלות? רוצים לדעת עוד על פסוריאזיס? פנו אלינו למידע נוסף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *