טיפול באטופיק דרמטיטיס ברמלה

אטופיק דרמטיטיס נקראת בעברית "אסטמה של העור". מחלה זו הנה מחלת גירודים קשה, בה העור גורם לכם להפסיק לתפקד ולהתחיל לגרד, והרבה, ממש כשם שאסטמה גורמת לקוצר נשימה. הסממן המובהק ביותר למחלה (למעט הגילוי בבדיקות מעבדה) הוא גירוד ללא סיבה, ללא הוכחות של טפיל, ואפילו ללא השארת סימנים אדומים מהציפורניים שלנו. העור נשאר רגיל לחלוטין, מגרד מאד ואין מזה מוצא.

מה עושים כדי להתמודד עם ההתקפה הכי מהר?

הדרך הכי יעילה לעשות זאת היא לסור בדחיפות אל טיפול באטופיק דרמטיטיס ברמלה. במסגרת טיפול זה יתחילו לתת לכם הקרנות UV בתוספת טיפול תרופתי של גלולות פסוראלן או בלעדיו. הטיפול אמור ליישם 2 תמורות, לחמם את העור בקרינת אולטרא סגול ולגרום לחיידקי המחלה להפסיק את פעילותם ובמקביל לטפל במחלה גם מתוך הגוף באמצעות התרופה. בקרינת UV מאד מסוימת מסוג UVB לא נדרש טיפול תרופתי, והקרינה לבדה מספיקה בשביל למגר את ההתקפה הנוכחית של המחלה.

מה עושים בסיום סדרת הטיפולים?

באופן כללי אין הרבה מה לעשות, פרט להכרה בעובדה שאתם חולים במחלה הזו והיא עלולה להתפרץ בשנית. אולם, אם חוויתם התפרצות כזו – יש לכם למי לפנות. במרפאה עובדים רופאי עור מנוסים מאד, המציעים תמיד טיפולים מתקדמים ואפקטיביים למחלה זו עד למיגור ההתקפה הנוכחית. לכן, ביחס למרפאות אחרות מדובר באחת שלרופאיה יש כלים אפקטיביים מאד לסייע לכם להתגבר על המכשול.

האם המחלה תהפוך במרוצת השנים להיות ברת ריפוי?

לא ניתן לדעת, אך מחקרים על התפשטותה נעשים במרץ בשנים האחרונות בכל החוגים לרפואה באוניברסיטאות העולם. נכון לעכשיו אין תרופה חזקה מזו שתקבלו במרפאה בכל התפרצות, אך קצב ההתקדמות במציאת פתרון מהיר משאתם חושבים. אתם תיווכחו כי מטיפול לטיפול אצלנו שיטות הריפוי ילכו ויתעצמו, בתקווה שבעתיד הקרוב כבר תהיה פריצת דרך בנושא מיגור המחלה. יצוין כי אטופיק דרמטיטיס עלולה להיגרם לא רק כמשהו מקרי אלא גם כתולדה של לחץ ומתח מהם סובל החולה. לכן, ייתכן כי חזרה לשגרה רגועה ומחמיאה עשויה לעכב את התפשטות המחלה שוב ואולי אף להעלימה כליל לתקופה ארוכה. על הקשר בין לחץ/מתח לאטופיק דרמטיטיס ניתן לקרוא בכתבי עת רפואיים מפורסמים בארץ ובעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *