טיפול אטופיק דרמטיטיס ברמלה

אטופיק דרמטיטיס, ובעברית "אסטמה של העור" היא מחלה בה הלוקה סובל מגירודים אשר לא משאירים סימן, לא כתוצאה ממגע עם טפיל כמו יתוש, קרציה או פרעוש, ועל העור לא מופיעה אפילו נפיחות או אדמומיות כתוצאה מהגירוד. הוא נשאר כמו שהוא וממשיך לעקצץ ולעקצץ, לגרד ולגרד. ביצוע בדיקות מעבדה מתאימות על בסיס הפנייה מרופא עור יאבחן האם מדובר על אסטמה של העור או שמא הגירוד היה מקרי או כתוצאה ממשהו מוסבר. במידה והתגלתה בעורכם אסטמה של העור, דאו כי אתם לוקים במחלה אוטואימונית, אך עם טיפולים נכונים ניתן לצלוח את ההתקף בקלות ולתת לגופכם דרור מהתפשטות המחלה למשך זמן לא מועט.

תסריטי טיפול אטופיק דרמטיטיס ברמלה

  1. קרינת UVA וטיפול תרופתי – במסגרת טיפול זה אתם תיחשפו לקרינת UVA, ובמקביל תטלו תרופות המסייעות במיגור המחלה. הן עלולות לגרום לבחילות. סדרת טיפולים שכזו תביא למיגור ההתקף בתוך פרק זמן קצר.
  2. קרינת UVB – בקרינת UVB אתם נחשפים לאולטרא סגול ללא שילוב של תרופה. ה- UVB היא קרינת אולטרא סגול שפותחה להתמודדות עם מחלות אוטואימוניות והיא מאפשרת מיגור עצמאי ובלעדי של התקף המחלה הנוכחי.

התקף מחלה חוזר יצריך אותך להיפגש שוב עם רופא העור שלך

רק כך תוכל להיחשף לעוד טיפולים שימגרו את הגירוד. חשוב לציין כי חקר המחלות העוריות האוטואימוניות נעשה במהירות וביעילות רבה משחושבים, ולכן מביקור לביקור שיטות הטיפו משתכללות ונעשות אפקטיביות יותר. אמנם לא נמצאה עדיין פריצת הדרך לריפוי המחלה, אך מדענים לא מעטים טוענים שהמחקר קרוב להכרעה. כולנו תקווה שבמפגש הבא שלכם עמנו תימצא תרופה סופית לאטופיק דרמטיטיס.

ממפגש למפגש התקפים חוזרים של המחלה מתרחשים לעתים יותר רחוקות

היתרון שלכם כמי שכבר מטופלים בטיפולים נגד התקפי המחלה הוא שממפגש למפגש העור נעשה יציב יותר ומביא את עצמו למצב של גירודים לעתים רחוקות יותר ויותר. לכן, ככל שתגלו את המחלה מוקדם יותר ותטפלו בה מוקדם יותר כך ייטב לכם גם בעתיד. חשוב לציין כי אטופיק דרמטיטיס אינה מחלה מסוכנת אמנם אך גירוד חוזר בעור ללא הפסקה הוא סיבה טובה מספיק לבקר אצל רופא העור שלכם ולהיגמל מהמרגש השלילי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *